Je Myprotein nejlepší studentský protein?

Nejlepší studentský protein? MyProtein Impact Whey Protein - Recenze

Je MyProtein nejlepší studentská značka , co se týče suplementů? To se v dnešním článku budeme snažit zjistit recenzí údajně nejznámějšího teenegrovského proteinu Impact Whey od společnosti MyProtein.

Kromě toho, že se v dnešním článku dozvíte, k čemu tento protein neboli proteinový prášek slouží a z čeho se skládá, tak zjistíte i více informací ohledně správné suplementace a stravování.

Z čeho se skládají syrovátkové proteiny?


Syrovátka se kdysi považovala za vedlejší produkt při výrobě sýra, ta se po zhotovení jednoduše vyhodila, protože se posuzovala za bezcennou. Později se zjistilo, že je skvělým zdrojem výživných látek, díky vysokému obsahu bílkovin. Následně tohle odborníci a vědci využili, oddělili nepotřebné látky včetně vody a vytvořili proteinový prášek. V prášku po důkladných úpravách a odstranění vody zůstávalo 90% syrovátky s vysokou biologickou hodnotou. Po dalším zdokonalení přišli ke koncentrátům, izolátům a hydrolyzátům, které používáme již dnes.

Čím se liší proteiny od ostatních suplementů?

Liší se délkou řetězce aminokyselin v obsahu látek. V těle se bílkoviny rozkládají na aminokyseliny, to znamená, že čím je kratší aminokyselinový řetězec v bílkovině, tím snadněji se tráví a vstřebává, a proto jsou proteiny skvělé na lehčí zpracování látek, jelikož obsahují přiměřené množství těchto aminokyselinových doplňků.

K čemu potřebujeme v těle aminokyseliny?

Svaly jsou tvořeny bílkovinami a ty se dále rozkládají v těle na aminokyselinami, přesněji na řetězce aminokyselin. Jedny z nejznámějších aminokyselin jsou BCAA a glutamin, které jsou pro svaly a tělo obzvlášť důležité aminokyseliny, protože jim dodávají energii, sílu, a kromě toho chrání naše svaly před úbytkem její hmoty.

  • Sháníte kvalitní BCAA aminokyseliny, ale nevíte kde? Na níže uvedeném odkazu najdete seznam těch nejlepších BCAA aminokyselin na evropském trhu. Vyberete si, jak podle vhodné ceny, tak i na základě špičkové kvality!

Více informací zde!

Proteiny pomáhají k růstu svalové hmoty

Proteiny pomáhají k růstu svalové hmoty

Proč je dobré užívat syrovátkový protein?


Je jedním ze základních doplňků výživy pro sportovce, protože vyživuje tělo, aniž by obsahoval nadbytečné živiny. Budování svalů by bylo bez proteinů velmi náročný proces, protože je velmi obtížné sníst tolik masa, abychom tělu dodali dostatečné množství bílkovin.

Syrovátkový protein ve formě nápoje je lehce stravitelný, výživný a má perfektní složení aminokyselin pro budování svalů. Je také nezbytnou potravinou při nízkosacharidových dietách, protože tento formulovaný doplněk výživy syrovátkového proteinu neobsahuje ani přebytečné kalorie. 

Proč je dobré pít protein po tréninku?

Během cvičení svaly utrpí mikro úrazy a začíná se proces regenerace, jejímž základem je vysoko proteinová strava. Po tréninku je tělo obzvlášť hladové a hned se chce zotavovat, přizpůsobovat se a připravovat se na další zátěž. Proto je velmi důležité přijímat rychle vstřebatelné živiny formou bílkovin, aby se proces mohl začít co nejdříve. Asi půl hodiny po tréninku tělo vstřebává živiny a vytváří z nich svalstvo.

  • Pokud máte obavy z toho, jestli je protein škodlivý, doporučuji si přečíst můj velmi oblíbený článek s názvem: Je protein škodlivý? V tomto článku se dozvíte více informací ohledně proteinu neboli proteinovém prášku a zjistíte, zda-li je protein škodlivý či nikoliv.
Je Myprotein nejlepší studentský protein?

Proč je dobré pít protein po tréninku?

My Protein Impact Whey Protein


Jak jsme již uvedli na začátku článku, tak dnešní recenzi budeme věnovat Impact Whey Protein od společnosti MyProtein, který údajně patří k těm nejlepším proteinům na trhu, co se týče kvality složení a chuti. Pojďme si nejprve něco říct o samotném sportovním obchodu MyProtein.

Kdo je výrobce Myprotein?

Top značka MyProtein byla založena v roce 2004 s centrálou v Manchesteru a nyní je evropskou jedničkou, co se týče sportovní výživy, doplňků, suplementů a pomůcek. Tato společnost pracuje ve více než 70 zemích a každým dnem se snaží rozšiřovat svojí kvalitou dále. Navíc napomáhají inspirovat další lidi každého věku a pohlaví, aby věřili svému sportovnímu potenciálu a následně je podporují k jejich splnění.

V jejich nabídce najdete řadu prášků, vitamínů, minerálů, potravin s vysokým obsahem bílkovin, alternativy k běžné svačině a množství funkčního sportovního oblečení.

CELKOVÉ HODNOCENÍ

87%
SLOŽENÍ
85%
ROZPUSTNOST
87%
VYUŽITELNOST
85%
CENA
96%
CHUŤ
85%

Klíčové výhody My Protein Impact Whey Protein

  • zvyšování svalové hmoty
  • prevence ztráty svalové hmoty
  • zlepšení fyzického výkonu a pomáhá k psychické pohodě
  • udržuje delší pocit nasycenosti
  • výborný suplement na hubnutí
KOUPIT IHNED!
Impact Whey Protein - My Protein

Výhody Impact Whey Proteinu od společnosti MyProtein


Rozpustnost a textura

S rozpustností po protřepání, to bylo trochu zvláštní, na dně po pár minutách mi zůstala trocha prášku na dně, který nakonec později zmizel. Textura by mohla být hustší, ale celkově je krémová a voňavá.

  • Už od puberty jsem měl problém se zpracováním některých druhů proteinů. Z vlastní zkušenosti vám mohu říct, že Whey Protein od společnosti MyProtein, byl jeden z mála proteinových prášků, který se mi dobře trávil, a proto se pro mě stal, tak velmi oblíbeným.

Nutriční hodnoty

100 g prášku obsahuje  celkem 77 g bílkovin a 2,3 g sacharidů, bez dalších přidaných cukrů. Důležitou výhodou, který tento suplement nabízí je to, že neobsahuje lepek, což je velkou dnešní výhodou. Proteiny od společnosti MyProtein, se už dlouhou dobou pyšní, dokážu si říct až výbornou strukturou, protože za tu cenu, kterou nabízí je tento protein jeden z nejlepších, co se týče kvality složení. Obsahuje 4,5 g BCAA v jedné dávce, což je rovněž výborná hodnota, kterou u mnoha jiných proteinů nenajdete.

Výhody Impact Whey Proteinu od společnosti MyProtein

Příchutě

V nabídce jsou různé příchutě, které jsou většinou moc chutné. Některé příchutě jsou příliš sladké, ale celkově jsou příchutě MyProtein proteinu velmi oblíbené. Mnozí si ho kupují právě kvůli chuti a dobrým nutričním hodnotám. MyProtein dokonce i nabízí i verze slazené stévie, které jsou ještě o něco zdravější.

Z vlastní praxe musím podotknout odlišné příchutě, které mi na obalu slibovali příchuť čokoládového brownies, a nakonec jsem spíše cítil příchuť jako kokosové sušenky, což bylo i tak velmi příjemné a stejně sladké, a proto mi nedělá problém pít tento protein s celkem mimořádnou chutí každý den.

Cena

Ne nadarmo se říká, že suplementy od Myprotein jsou nejlepšími studentskými suplementy, co se týče poměru kvality a ceny. Stačí vám pouze 899 Kč nato, abyste si koupil 1 kg balík Whey Proteinu. Zakoupit si můžete také 2,5 kg verzi za cenu 1799 Kč a 5 kg verzi za 2549 Kč. Navíc Myprotein velmi často nabízí slevové kódy, takže nákup může být pro vás ještě výhodnější!

Dávkování

Dávkování tohohle proteinu je velmi výhodné, co se týče ekonomického hlediska, stačí smíchat pouze 1 velkou odměrku (což vyjde cca na 25g) s 200-250 ml. vody, nebo mléka.

Protein je ideální užívat 30-60 minut po tréninku. Kromě toho tento proteinový prášek, taky můžete využívat před spaním, protože napomáhá ideální regeneraci svalů při spánku.

  • Protein, můžete kromě pití využít i jako ingredience, k mnoha receptům, jako jsou například proteinové lívance, nebo různé druhy dortů, sušenek a kašiček, stačí jen zapojit vaší inspiraci, nebo pokud sháníte nápady, někde jinde, můžete se podívat na moje odzkoušené fitness recepty, která vám budou zaručeně chutnat, tak jako mě!

Moje hodnocení suplementu


Já osobně jsem s tímto produktem byl převelice spokojen, co se týče kvality složení a ceny. Ba naopak mi nevyhovovalo dlouhá doba čekání, na to než se protein rozpustil do své finální textury, která se dala následně vypít. Navíc pro mě jako studenta a sportovce, byl tento protein velmi užitečný, co se týče časového organizování.

Protein jsem využíval jako rychlou formu svačinky, jak při cestě do školy, tak i nazpátek, když jsem se vracel z fyzicky náročných tréninků, kromě toho protein byl pro mě velice dobře a rychle stravitelný, což mu dává veliké plus. Musím podotknout také odlišné příchutě, které sice představují úplně něco jiného, než se píše na obalu, ale za to jejich chuť se dá říct, že byla prvotřídní. Prášek jsem proto mohl využívat v mnoha svých receptech, jako formu ingredience.

 • Nesplňuje tento protein vaše požadavky, nebo sháníte něco jiného? Pokud ano, doporučuji se podívat na můj článek s názvem: TOP 10 nejlepších proteinů na trhu, kde si vyberete z široké řady stručně popsaných těch nejlepších proteinů na evropském trhu!
KOUPIT PROTEIN!
 • Nejlepší studentský protein? MyProtein Impact Whey Protein – Recenze
 • Akce 1+1
 • TOP 10 nejlepších proteinů na trhu!
 • Nejlepší studentský protein? MyProtein Impact Whey Protein - Recenze

Recent Posts

Sledujte nás na Facebooku

Categories

Nutriční hodnoty

ve 100g

v porci 40g

Energetická hodnota

1740 kj

435 kj

-

412 kcal

103 kcal

Tuky

7,5 g

1,9 g

- z toho nasycené mastné kyseliny

5,0 g

1,3 g

Sacharidy

4,0 g

1,0 g

 - z toho cukry

4,0 g

1,0 g

Bílkoviny

82 g

21 g

Sůl

0,5 g

0,13 g

Vláknina

0 g

0 g

Nejlepší studentský protein Myprotein Impact Whey protein Recenze