12 úžasných cvičení pro děti (i s rodiči) podle Youtube na doma


Nejlepší online cvičení pro děti

Pohybová aktivita dětí neslouží primárně k budování svalů nebo spálení kalorií, jako je tomu u dospělých. Jejich metabolismus je ještě prostě dokonale rychlý. Hlavním cílem, proč naše drobky dostat do pohybu, je, aby se rozvíjel především jejich mozek. Docílíte u nich k lepšímu spojení nervových drah a výraznému zlepšení koordinace. A co víc? Děti se u toho skvěle zabaví. 

Tato online cvičení pro děti provedete úplně v pohodě doma a bude k tomu stačit jenom váš čas.

7 dětských cviků na zpevnění svalů


Podle tohoto videa si děti mohou zacvičit samostatně, ale klidně se k nim přidejte, bude to jistě větší legrace. Nepotřebujete žádná cvičební náčiní, makat se bude jen s vlastní váhou těla. Dokonale se hodí právě v době, kdy je ve školách omezena tělesná výchova. 

Legrační kardio trénink pro celou rodinu


Pokud máte možnost, a nemáte jakákoliv zdravotní omezení, pojďte si zacvičit tento cardio trénink. Krevní oběh se při tom rozproudí nejen dětem, ale i vám. Proměňte svůj obývák v zábavné pole pohybové aktivity, u které se zajisté zasmějete. A klidně jej proměňte v soutěžní hru. Výherce si může vybrat třeba, co máma udělá dobrého na večeři.

HIIT podle Youtube s dětmi


Pro odvážné a sportovně nadané jedince nezůstaneme jen tak u obyčejného hopsání. Vydáme se na dráhu High Intensity Interval Training. A pozor, tento trénink si užijí i vaši drobci. Je dokonale stvořen pro hyperaktivní děti, protože u toho spálí veškerou nadbytečnou energii. Cvičení trvá celkem 15 minut, mezi jednotlivými cviky trvajícími 30 sekund se dělají 10ti sekundové přestávky. Jsou spojeny s kardio cviky, posilovacími cviky a na konci se dočkáte i protahovacích cviků. 

Podívejte se, jaké výhody pro zdraví přináší HIIT trénink.

Online cvičení pro malé děti


Ty nejmenší můžete zabavit tímto skvělým videem s veselými animovanými postavičkami plným pohybových aktivit. Trvá pouhých 9 minut, takže nehrozí ztráta koncentrace. Jednotlivé cviky jsou jednoduché, srozumitelné a cílem je zpevnění kostí, posílení svalstva a jeho protažení. 

Trénink pro děti zaměřený na břišní tuk


Dětská obezita není v dnešní době žádné neznámé téma. Technologie nám naneštěstí usnadňují život natolik, že se nemusíme téměř hýbat. Děti, které mají v této sféře problém, můžeme motivovat tímto zábavným cvičením se stejnými postavičkami, jako ve videu výše. Tento zábavný program je speciálně sestaven, aby cílil na břišní tuk. Pro jeho zábavné zpracování však nemusí působit jako povinnost k pohybu. Děti také můžeme motivovat k soutěživosti. Jakou jim dáte odměnu?

Cvičení pro děti s videohrou


Jak upoutat dětskou pozornost? Někdy je to obtížné. Zkuste je vtáhnout tím, co mají rádi. Třeba videohrou, která je plná pohybu. Výhodou je, že danou hru nemusíte mít, stačí cvičit s dětmi z videa, které se musí vyhýbat mořským živočichům. Jak tato kompetice dopadne?

Snadná ranní rozcvička


Jestliže byste své děti chtěli rozpohybovat hned po ránu, vyzkoušejte třeba toto Youtube cvičení s ranní rozcvičkou. Trvá to celkem 38 minut, procvičí si u toho celé tělo a následně si zaslouží vydatnou snídani. 

Zkuste dětem udělat třeba tyto báječné zdravé palačinky. Určitě si pochutnají.

Cvičební trénink pro nejmenší


Ty nejmenší děti zaujmete rozhodně cvičením s nějakou postavičkou, jako je tomu třeba u cvičení s tímto hrochem. Doba trvání je naprosto ideální pro udržení pozornosti, cviky jsou snadné a soustředí se na celé tělo.

Zklidňující cvičení před spaním


Toto cvičení pomůže dětem navodit klid a uvolnit se od stresu z proběhlého dne. Cviky jsou koncentrovány na posílení a protažení celého těla a naleznou se mezi nimi i ty v žánru cardio.

Cviky bez skákání


Pro děti, které nemohou ze zdravotních důvodů skákat, jsme také připravili video, které zobrazuje pouze cviky bez skoků. Hodí se také pro případ, že bydlíte v bytě, a sousedi by se v případě skákání zbláznili. Po dobu 27 minut si tedy vychutnáte spoustu zábavy a pohybu. K tomu také nepotřebujte vůbec nic, vše je prováděno s vlastní váhou těla.

Chůze na místě pro celou rodinu


Tak šup z gauče a pojďte si rozproudit krev. Zacvičit si může celá rodina bez ohledu na věk. Zapojit můžete děti, ale také prarodiče. 15 minut chůze vás přivede k lepší zdravotní kondici, ale také povzbudí mysl. Příhodné je i v době karantény. Velkou výhodou je samozřejmě i jeho nenáročnost na prostor. 

Protahovací dětské cviky


Strečinkové cviky jsou také nesmírně důležité pro zachování flexibility a měly by být prováděny, pokud možno, rutinně. Jak si během 10 minut s dětmi protáhnete všechny svaly v těle? Podívejte se na toto video.

Ukázali jsme si tedy 12 skvělých cvičebních plánů, které uvolní nahromaděnou dětskou energii v deštivý den, během domácí karantény, v době prázdnin nebo v jakémkoliv běžném dni. 

Nezapomeňte si s dětmi zacvičit také, protože to má velké výhody. Uvolněné endorfiny prokazatelně zlepšují náladu. Cvičení také navyšuje produktivitu a podporuje kreativitu. To nezní špatně, že?